برنامه های مشاغل در حال تغییر است. اما معنی آن برای هزینه های حوزه فناوری اطلاعات چیست؟

پس از یک سال ناآرام و صرف حمایت از مشاغل در سراسر بیماری همه گیر COVID-19، بخشهای فناوری اطلاعات در حال آماده شدن برای چند ماه شلوغ دیگر هستند. طبق شرکت تجزیه و تحلیل فناوری گارتنر، فناوری اطلاعات در سراسر جهان در سال 2021 با 9٪ افزایش به 4،2 تریلیون دلار می رسد که ناشی از نیاز شرکت ها برای تسریع تحول دیجیتالی آنها است.
گارتنر پیش بینی می کند، هزینه سیستم های مرکز داده، نرم افزارهای سازمانی، دستگاه ها، خدمات فناوری اطلاعات و خدمات ارتباطی با سرعت بالایی رشد خواهد کرد، حتی پس از سال 2020 بسیاری از رهبران تجاری را به دلیل بحران سلامت مجبور به سرمایه گذاری گسترده در فناوری های جدید برای پشتیبانی از نیروی کار خود کرده است. این موضوع به این دلیل است که اولویت ها تغییر می کند و اهداف جدیدی که CIO برای سال 2021 تعیین کرده است، نیاز به دو برابر شدن بودجه IT دارد.
در حالی که سال گذشته مشاغل را در حالت بقا قرار داد و منجر به پروژه های کوتاه مدت تحول دیجیتال شد که باید با سرعت اجرا می شدند، در2021 همه چیز در مورد ابتکارات بزرگتر با بازه های زمانی طولانی تر خواهد بود. از کار در خانه، کارمندان اکنون به دنبال کار از هرجایی هستند که برای اطمینان از پشتیبانی کارکنان به برنامه های جدید رفتاری و سلامتی نیاز دارد، اما همچنین می تواند چرخه تازه سازی دیگری را برای دستگاه ها ایجاد کند. یک لپ تاپ چهار ساله که در گوشه دفتر پیدا شده گزینه مناسبی برای ارائه به کارمند بود در حالی که بحران COVID-19 در مخرب ترین حالت بود، اما در سال 2021 انتظارات بیشتری برای تجهیزات WFH وجود خواهد داشت.  طبق گفته گارتنر، با تقریبا 800 میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال 2021، با 14 درصد افزایش نسبت به سال 2020، انتظار می رود هزینه های شرکت ها برای خرید دستگاه ها -اعم از رایانه شخصی، لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه- یکی از سریعترین رشدها باشد. اما حتی بیش از ادامه روند تغییر شکل دیجیتال که سال گذشته مشاهده شد، پیش بینی می شود که 2021 بخشهای IT را برای ساخت فناوریهای کاملاً جدید سرمایه گذاری کند که می تواند تجارت در یک بازار شلوغ را برای درآمدزایی بیشتر متمایز کند. همچنین انتظار می رود نوآوری جدید تری نیز در راه باشد. گارتنر انتظار دارد که تا سال 2024، 80٪ محصولات و خدمات فناوری اطلاعات توسط غیر توسعه دهندگان ساخته شود، بخشی از آن به لطف ابزارهای نرم افزاری کم کد و بدون کد است که به کاربران تجاری امکان ایجاد برنامه های موبایل یا وب مخصوص کسب و کار را می دهد.
سال آینده صرف تفکر خارج از چارچوب و ساخت فناوری ها و خدماتی خواهد شد که هنوز برای افزایش درآمد کسب و کار در واقعیت جدید و پس از بحران وجود ندارد. از این رو، فقط از حفظ شغل در حین بهینه سازی هزینه ها، شرکت ها اکنون به سمت مرحله جدیدی از بودجه پیش می روند که انتظار می رود برنامه های تحول دیجیتال، رشد واقعی را به همراه داشته باشد.

بیشتر بدانید: https://lnkd.in/dngYxVW