با وجود تقاضای بی وقفه برای متخصصان مهندسی نرم افزار قبل و در هنگام همه گیری، توسعه دهندگان سطح ورودی و فارغ التحصیلان دانشگاه هنوز راه سختی برای اولین ورود خود به بازار را دارند.

 
بیشتر آگهی های استخدام هنوز سطح خاصی از تجربه را الزامی می کنند- برخی از آنها به معنای واقعی کلمه غیر واقعی هستند. اما مشاغل زیادی وجود دارد و مهارت های خاصی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یکی را به دام بیندازید.
در حقیقت، بیش از 52٪ مشاغل مسلط به React برای توسعه دهندگان سطح ابتدایی باز هستند، در مقابل نقش های Java که فقط 14٪ مشاغل سطح ابتدایی موجود را تشکیل می دهند. PHP با 21٪ بالاترین درصد بعدی را دارد.
React یک کتابخانه جاوا اسکریپت است، بنابراین شما باید سایر اصول توسعه front-end مانند HTML ، CSS و JavaScript را داشته باشید. اگرچه این کار را انجام می دهید، فرصت های زیادی برای استفاده از این مهارت در بازار کار وجود دارد، حتی اگر قبلاً هرگز کار برنامه نویسی نداشته باشید.
 
 
همچنین برای توسعه دهندگان با یک سال یا کمتر تجربه ، Go ، Scala و Kotlin بیشترین درخواست مصاحبه را برای هر نامزد ارائه می دهند. برای توسعه دهندگان با چهار تا شش سال تجربه، در نظرسنجی مهندسان نرم افزار 2021 ، مهارت Go بیشترین درخواست مصاحبه را دارد ، 2.4 برابر بیشتر از میانگین داوطلبان، در حالی که Scala هم 2.3 برابر بیش از میانگین داوطلبان درخواست دارد، که تنها مهارت پیگیری شده برای توسعه دهندگان کم تجربه در رقابت بود. React در اینجا نیز بسیار خوب خود را نشان داد، مهندسان نرم افزار از همه سطح تجربه اگر مهارت React را نسبت به افراد بدون مهارت داشته باشند، به طور متوسط ​​2.7 برابر درخواست مصاحبه بیشتر دارند، بعد از نامزدهای دارای مهارت در چارچوب Redux.