تمرکز اصلی جشنواره فین تک سنگاپور 2021 وب 3.0 بود. وب 3.0 با تعریف ضعیف، مرحله بعدی در تکامل اینترنت است که تضمین می کند که اطلاعات می توانند با هوش انسان مانند، با فناوری هایی مانند داده های بزرگ و یادگیری ماشین پردازش شوند.

وب 3.0 به داده ها اجازه می دهد تا به روشی غیرمتمرکز به هم متصل شوند، یک تغییر مرحله ای از وب 2.0 که در آن داده ها به طور سنتی متمرکز و سیلو شده اند. در نتیجه، بسیاری از رهبران صنعت همزیستی بین وب 3.0، بلاک چین و ارز دیجیتال را می بینند. علاوه بر این، جلساتی در جشنواره فین تک سنگاپور شاهد بودیم که مدیران اجرایی گرد هم آمدند تا درباره این عناصر و اینکه ساختار غیرمتمرکز وب 3.0 برای سلسله‌مراتب شرکت‌ها چه معنایی دارد بحث کنند. پس از تعیین پذیرش نهادی ارز دیجیتال، اعضای پانل به تعریف وب 3.0 و بررسی نارسایی های پلتفرم های وب 2.0 روی آوردند. این منجر به گفتگوهایی در مورد مقررات و حریم خصوصی داده ها شد. از لحاظ تاریخی، ابتکارات داده باز اجباری سودمند بوده است.

 

 

دیوید هاردون، مدیر عامل Aboitiz Data Innovation معتقد است که “ما باید تغییر و خطرات اساسی را بشناسیم.”
هوش مصنوعی احتمالا بخش بزرگی از وب 3.0 را تشکیل می دهد، اما اینکه هوش مصنوعی واقعاً چقدر سبز است یا می تواند باشد باید در نظر گرفته شود. دیوید پترسون، مهندس نرم‌افزار گوگل، تأثیرات زیست‌محیطی هوش مصنوعی را بررسی کرد و از تحقیقات گوگل خواست تا چهار عامل مؤثر را تشریح کند.
1- مدل یادگیری ماشین استفاده شده؛
2- مدل های در حال اجرای پردازنده ها
3- نشان دادن کارآمدی مدل هایی که در حال اجرای مرکز داده هستند.
4- نوع انرژی مورد استفاده برای تامین مرکز داده
پیوش گوپتا، مدیرعامل DBS، گستره های آرمان گرایانه وب 3.0 را به چالش کشید، که از آن به عنوان «سطح سوم» یا «غرب وحشی» یاد کرد، جایی که مردم به واسطه یا مؤسسه نیاز ندارند و راه را برای قراردادهای هوشمند هموار می کند.

بیشتر بدانید: https://lnkd.in/d8UiTjiR