بر اساس گزارش، بانک های اروپایی سالانه 24 میلیارد دلار درآمد ​​مالیاتی رزرو می کنند.

بر اساس یک گزارش جدید، بزرگترین بانک های اروپا سالانه به طور متوسط ​​20 میلیارد یورو (23.7 میلیارد دلار) در پناهگاه های ​مالیاتی رزرو می کنند. این تجزیه و تحلیل نشان داد که این مقدار، 14 درصد از کل سود آنها را تشکیل می دهد. گزارش رصدخانه مالیاتی اتحادیه اروپا که روز دوشنبه منتشر شد، به بررسی فعالیتهای 36 بانک سیستمیک اروپایی، مقر آنها در 11 کشور در سراسر اروپا پرداخته است که از سال 2015 مشمول گزارش اجباری کشور به کشور در مورد اقدامات خود بوده اند.
هفده حوزه قضایی در فهرست پناهگاه های های مالیاتی گزارش قرار گرفتند: باهاما، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، گرنسی، جبل الطارق، هنگ کنگ، ایرلند، جزیره من، جرسی، کویت، لوکزامبورگ، ماکائو، مالت، موریس، پاناما و قطر.
این گزارش خاطرنشان می کند که حدود 65 درصد از سود بانک ها در خارج از کشور از طریق شرکت های وابسته بین سال های 2014 تا 2020 گزارش شده است و محققان ناسازگاری بین کشورهایی که سود آنها رزرو شده و آنهایی که کارمندان در آن مستقر هستند را ثبت کرده اند. بر اساس این گزارش، سود هر کارمند در حوزه های مالیاتی بسیار بیشتر از سایر کشورها بود، زیرا شرکت های تابعه در پناهگاه ​​های مالیاتی سودآوری و حاشیه سود بالایی را گزارش کردند.
محققان همچنین اشاره کردند که 25 درصد از سود بانک ها در کشورهایی ثبت شده است که نرخ مالیات موثر آنها کمتر از 15 درصد بوده است. اگرچه هیچ تعریف جهانی از پناهگاه ​​مالیاتی وجود ندارد، اما پناهگاه ​​مالیاتی به طور کلی به کشوری یا حوزه قضایی اطلاق می شود که شرکت ها و افراد چند ملیتی را قادر می سازد در کشورهایی که فعالیت می کنند و زندگی می کنند از قانون حاکمیت فرار کنند و مالیات کمتر از آنچه در آن کشورها باید پرداخت شود، پرداخت کنند.

بیشتر بدانید: https://lnkd.in/eW4PvPCu