پایتون هنوز زبان برنامه نویسی حاکم است و به دنبال آن SQL، در حالی که دانشمندان داده ممکن است در حال تجسم هوشمندانه داده ها باشند.

بسیاری از تصمیم گیرندگان هنوز داستان های گفته شده را از طریق داده ها درک نمی کنند. به گفته آناکوندا، سازنده توزیع علوم داده پایتون، متخصصان علوم داده و یادگیری ماشین باعث به کارگیری زبان برنامه نویسی پایتون شده اند، اما علم داده و یادگیری ماشین هنوز فاقد ابزارهای کلیدی در تجارت هستند و قبل از اینکه برای تصمیم گیری ضروری شوند، فرصت رشد دارند. پایتون به زودی می تواند محبوب ترین زبان برنامه نویسی باشد، بسته به اینکه شما به کدام زبان رتبه بندی می کنید، با جاوا اسکریپت، جاوا و C برای رسیدن به جایگاه برتر مبارزه کند. اما در حالی که پذیرش پایتون در حال رونق گرفتن است، زمینه هایی که آن را هدایت می کنند – علم داده و یادگیری ماشین – هنوز در مراحل ابتدایی هستند.
بیش از یک سوم (37٪) از 4،299 متخصص علوم داده، دانشجویان و دانشگاهیان که به نظرسنجی آنلاین آناکوندا در ماه آوریل تا مه پاسخ دادند، گفتند که سازمان هایشان سرمایه گذاری در علوم داده را کاهش داده اند، در حالی که 26٪ سرمایه گذاری خود را افزایش داده و 24٪ گفته اند که سرمایه گذاری های ناچیز است. مشخص نیست که همه گیری چه تاثیری بر سرمایه گذاری در ابزار و فناوری علوم داده داشته است. هنوز هم، حدود 39٪ اظهار داشتند که “بسیاری” از تصمیمات تجاری آنها به علم داده بستگی دارد، در حالی که 35٪ گفتند که فقط برخی از تصمیمات تجاری براساس بینش تیم آنها است. یک چهارم پاسخ دهندگان گفتند که فاقد منابع لازم برای تجزیه و تحلیل موثر هستند، در حالی که یک چهارم دیگر گفتند که تصمیم گیرندگان سازمانشان با علوم داده دست و پنجه نرم می کنند و 11 درصد گفتند که آنها یا تیمشان نمی توانند تأثیر تجاری خود را نشان دهند.

بیشتر بدانید: https://lnkd.in/dvX_F-j