10 راهکار برای بهبود قابلیت دسترسی به وب که هم اکنون می توانید انجام دهید.

 
+         زیرنویس کردن تصاویر وب سایت خود (آسان)
زیرنویس ها به نرم افزار صفحه خوان اجازه می دهد تا توضیحات تصاویر موجود در متن را بخواند. آنها همچنین متغیرهایی متنی برای تصاویر فراهم می کنند که می تواند برای بازدیدکنندگان وب سایت با پهنای باند محدود یا اتصالات نامنظم مفید باشد.
+         برای تنظیم اسناد از برچسب های سرتیتر استفاده کنید (آسان)
بسیاری از خوانندگان صفحه برچسب های هدر را به عنوان لنگرهایی تفسیر می کنند که خواننده می تواند با ضربه زدن به کلید یا دستور مستقیماً از آنها عبور کند. این باعث می شود سند بدون نیاز به افزودن فراداده اضافی قابل راهبری باشد.
+         فرم ها را برچسب گذاری کرده و قابل خواندن نگه دارید (آسان)
اگر متن توصیفی برای زمینه ها در فرم داشته باشید، خوب است. حتی بهتر است وقتی این توصیفات با عناصری که توصیف می کنند مرتبط باشد.
+         اطمینان حاصل کنید که پیمایش عناصر صفحه کلید سازگار و در دسترس است (متوسط)
بیشترین پیمایش در یک صفحه وب با ماوس یا با وقایع لمسی انجام می شود. هر عنصری که بخواهید شخصی روی آن کلیک کند باید با پیمایش صفحه کلید قابل دسترسی باشد. فقط مطمئن شوید که با انجام این کار، چیزهای دیگری را خراب نکنید.
+         اجازه تنظیم دستی اندازه قلم، نه فقط بزرگنمایی (متوسط)
یک مشکل در مورد بزرگنمایی کاربر برای تنظیم اندازه عناصر این است که اندازه همه صفحه را تغییر می دهد. راه حل بهتر این است که نمادهای تغییر سایز را در جایی از صفحه که اندازه متن اصلی را در صورت تقاضا تغییر می دهند، پیاده سازی کنید و آن تنظیم را روی مشتری ذخیره کنید.
+         از جدول ها برای چیدمان استفاده نکنید (متوسط)
این بدان معنی نیست که شما اصلا نباید از جداول استفاده کنید. فقط نباید از آنها برای طرح بندی استفاده کرد. روزگاری، استفاده از جداول برای موقعیت یابی عناصر معمول بود. اما امروزه، فلکس باکس و سایر روش های طراحی در سطح بلوک، روش های پیچیده و قدرتمندتری را برای موقعیت دقیق و پاسخگویی موارد ارائه می دهند.
+         برای وب سایت خود حالت کنتراست تیره یا زیاد ایجاد کنید (متوسط)
حالت های تاریک برای وب سایت ها و برنامه ها مد شده است و این دلیل خوبی دارد. با صفحه نمایش های بزرگ و درخشان امروز و با وجود تعداد بیشتری از ما که ساعت ها به آنها خیره شده ایم، یک حالت تاریک زندگی دیجیتالی را برای چشم ها راحت تر می کند.
+         برای تأکید بر عناصر صفحه از رنگ و طرح استفاده کنید (متوسط)
یکی از ساده ترین راه ها برای جلب توجه یک عنصر در صفحه وب یا تأکید بر آن، تغییر رنگ آن است. به خودی خود ایده بدی نیست، اما کافی هم نیست. شاید لازم باشند یک تست سنجش برای اینکه بدانید افراد کوررنگ چقدر در راهبری صفحه موفق هستند اجرا کنید.
+         در صورت امکان از URL های توصیفی استفاده کنید (متوسط)
یک URL توصیفی میزان کار بازدیدکننده را برای دانستن اینکه مقاله شامل چه چیزی است کاهش می دهد و وب سایت هایی که از URL های توصیفی استفاده نمی کنند با چالش روبرو هستند.
+         برای آزمایش قابلیت دسترسی به وب سایت از ابزار WAVE استفاده کنید (پیشرفته)
ابزار WAVE، که توسط مرکز معلولین دانشگاه ایالتی یوتا تهیه و نگهداری شده است، بازخورد تفصیلی و گرافیکی در مورد قابلیت دسترسی یک وب سایت خاص را ارائه می دهد.

بیشتر بدانید: https://lnkd.in/dDPvVWr